Küptovaluuta võimalused
Loetud päevad tagasi loe Eesti üks silmapaistvamaid iduettevõtteid Veriff käed suure krüptovaluuta kauplemise platvormiga Blockchain. Edaspidi aitab Veriff Blockchain platvormil kinnitada inimeste identiteedi, kõrvutades dokumendis, videokõnest, seadmest ja võrgust talletatud andmeid.
Blockchain teenindab üle maailma miljoneid kliente alates suurtest ettevõtetest kuni tavakodanikeni. Platvorm on kaasanud kokku rohkem kui 70 miljoni dollari eest erinevaid investeeringuid, alates Google Ventures kuni Lightspeed Venture Partners. Olemas on tegelikult ka kaudne seos Eestiga. Ettevõtte juhatusse kuulub Skype’i endine operatsioonide juht Michael Jackson. Veriff ise on kaasanud erinevaid investeeringuid peaaegu 8 miljoni euro eest ja nende Tallinna kontori meeskonnas on tööl üle 300 inimese. Veriff suudan tuvastada üle 3000 erineva dokumendi ja seda rohkem kui 190 riigist. See lubab neil aidata oma klientidel isikusamastusega, kaitstes sedasi erinevaid ettevõtteid ja ka nende kliente identiteedipettuste ja erinevat tüüpi identiteedi varguste eest.
Blockchain ja Veriff on teenuse osas teinud erinevaid katsetusi ning testperioode juba alates aasta alguses. Selle perioodi jooksul on nad teenust saanud laiendada miljonite klientideni. Paratamatult tekib küsimus, et kas vahepeal unustatud krüptovaluuta on tegemas tagasitulekut. Kas miljonid kliendid ja suured rahastused, iduettevõtete koostööd ja nimekad inimesed omanike ringis, on vedamas uut lainet.
Teenuste valik laieneb
Endiselt valdkonnast natukene vähe teadvatele inimestele kokkuvõtlikult seletades on krüptovaluuta ehk krüptoraha rahasüsteem, mis iseloomustab krüptograafia alusel üles ehitatud turvalisus, detsentraliseeritud maksesüsteem, mida iseloomustab on võrgu ja tarkvara läbipaistvus. Krüptoraha töötab läbi plokiahela. Kõige tundub krüptovaluuta nn esindaja on Bitcoin. 2018 prognoositi, et krüptoraha turukapital oli 1-2 triljonit dollarit. Tänaseks päevaks on olemas rohkem kui 600 erinevat krüptoraha, millest paljud ei ole endiselt siiski väga usaldusväärsed.
Krüptorahaga tehingute tegemiseks on lisaks riist- ja tarkavarale vaja rahakotti, mis on omaniku identifitseerimist võimaldav digitaalne tõend. Bitcoini ja krüptovaluutat peetakse paremaks tavavaluutast, sest see on rahvusvahelise, seda saab kasutada üle maailma, seda on võimalu võltsida või järele teha, seda ei saa devalveerida, ülekanded on avalikud aga võrk on täiesti anonüümne kuid avalik. Krüptovaluuta ja selle hoidmine nn rahakottides valiku ja privaatse võtme paariga on ainult üks osa. Järjest rohkem on tekkindu erinevaid teenuseid, mida saab krüptovaluutaga kasutada.
Krüptovaluutaga saab maksta juba kohvikutes ja poodides (peamiselt küll Bitcoinides) aga krüptoraha on jõudnud ka mitmetesse valdkondadesse, kus liiguvad suured rahad. Internetis on mitmeid võimalusi, kuidas krüptokasiinodes mängida. Mõned kasiinod lubavad mängida ainult krüptorahaga (nimetatakse ka krüptovaluutaks), teised aga nii erinevate valuutade nagu euro, dollar jt ning samuti populaarsete krüptorahadega (peamiselt Bitcoin). Erinevatest võimalustest saab lugeda eesti keeles Smartcasinoguide.com Krüpto kasiino online sisulehelt.
Krüptoraha ülekandmisel toimub mängimine täpselt nagu ka tavalise valuuta puhul. Sarnaselt päris valuutale, mille puhul saate raha välja kanda selles valuutas, milles sisse panite, saate ka krüptoraha puhul raha välja võtta peamiselt krüptorahas. Seega, kui panete raha sisse Bitconides, siis saate võite või kontol olevat raha välja võtta ka Bitcoinides.
Miks eelistatakse Bitconi
Bitcoin on endiselt krüptovaluutade kroonimata kuningas. Bitcoin vedas nii krüptovaluutade suurt hüpet, kui oli ka valuuta, mille varjus kõik teised langesid. Paljude jaoks, eriti üldsuse (kui jälgida uudiste pealkirjasid) võrdub Bitcoin krüptovaluutaga ja vastupidi krüptovaluuta = Bitcoin. Siiski on Bitcoin endiselt krüptovaluutadest kõige turvalisem valik. Seetõttu kasutavad paljud krüptokasiinod ja erinevad krüptovaluutas tehinguid pakkuvad ettevõtted endiselt just Bitcoini.
Bitcoin on turul olnud juba aastast 2008 ja e-raha on see avatud lähtekoodiga. Kuidas täpsemalt toimib bitimünt ehk Bitcon detsentraliseeritud digitaalse käibevahendina, saab lugeda näiteks Wikipedia Bitcoin artiklist.