Krüptovaluuta meelelahutustööstuses

Vaid kümme aasta tagasi kihasid veebileheküljed artiklitest krüptoraha sünni, arendamise, tuleviku eesmärkide ja väärtuste kohta. Kuid nüüdseks vallutavad krüptorahad juba rahvusvaheliste tööstuste alasid ning innovaatiline tulevik on vaid sammukese kaugusel. Mida oodatakse krüptorahast järgmise kümne aasta jooksul? Analüütikud on teatanud, et järgmise viie aasta jooksul muutub krüptovaluuta samasuguseks rahaliseks vahendiks nagu seda on dollar – rahvusvaheline maksevahend, mille kurss on otseselt seotud naftaga. Fikseeritud väärtusega raha ning selle kindlus ning turvalisus veebis võimaldavad sellest teha ülekannete jaoks ideaalse valuuta. 

Meelelahutustööstus kasutab krüptoraha hetkel investeeringute jaoks, kindlustades tulevikku vastavalt krüptole. Ennustused on näidanud, et meelelahutusega seotud ettevõtted ning artistid ei ole saanud piisavalt investeerida sest raha, mis selle eesmärgiga seotud on, kipub minema majanduslikku ringlusesse. Krüptovaluuta siiski võimaldab osta ja müüa vastavalt veebis olemasolevale valuutale. Artistid saavad oma valuutasid selpuhul ära kasutada enda sihtotstarbel, sõltumata stuudiotest ning esindajatest. Kolmas mees, ehk tavapäraselt nimetatud kui vahekasuvõtja, langeb ringlusest välja. 

Ettevõtted on nüüdseks krüptovaluutat kasutanud uudisprojektide tarbeks. Kui online kasiino saab kasutada makseteks tavalisi maksevahendeid, siis tulevikus ei pea kasutama oma rahakotist ühtegi senti. Krüpto võtab üle meelelahutustööstusega seotud investeeringud ning tehingud. 

Iseseisvate muusikute teekond krüptovaluuta abil

Kuna muusikaprodutsendid koonduvad maailmas kõik stuudiote ja plaadifirmade alla. Kuid iseseisavad muusikud teevad äri vastavalt neile kättesaadavate portaalide abil. Kuna marketing ehk turundus aitab teenida muusikutele sissetulekut tänu tähelepanule ja striimiatele, siis nõuab iseseisvate muusikute käest rahalist panustust enda reklaamimiseks ja muusika mängimiseks laiemale publikule. Krüptovaluuta kasutamisega ei ole vaja muusikul välja käia otseselt oma rahakotist sentigi, kuna valuuta saamine veebis on omaette ettevõtmine. 

Ettevõtted ja krüptosse investeerimine

AMC Entertainment alustas pea esimesena krüptoraha vastuvõtmist piletite ja teenuste eest maksmiseks. AMC Theater on kinolevi pakkuv Ameerika ettevõte, kes soovis kohaneda tänu blockchaini pakutavatele uuendustele. 500 miljoni käibega ettevõte kasvas aastaga juba tänu internetis toimuvale krüptopangandusele. Tavalisest piletiostust sai justkui investeering meedia ja meelelahutustööstusesse. 

Erinevad meelelahutusfirmad loovad koostöölepinguid krüptopangandusega tegelevate ettevõtetega. Erootiliste videoid jagav Pornhub liitus juba 2018.aastal blockchaini ettevõttega Verge. Tegemist on pornograafilise ettevõttega, mille teenistus veebisiseste ostude ja kuupõhise makseperioodi põhjal jääb edetabelites vaid Netflixi järele. 

Kuna krüptoraha võimaldab ettevõtjatel ning juriidilistel isikutel teha makseid ning investeeringuid võrdse eesmärgi põhjal, kasutavad suured stuudiod muusikas ja kinomaailmas krüptoga investeerimisel kõige esimest printsiipi- investeeri targalt. NFT kogub kogu maailmas ettevõtete usaldust, kuna tegemist on turvalise osakesega blokiahelast. Põhimõtteliselt on tegemist füüsilise osaga veebist, mis esindab faile, esemeid või isegi toimivat maksevahendit, mis eksisteerib vaid online keskkonnas. 
Üheks tuntumaiks kuulsuseks, kes kasutab krüptoraha oma investeeringute jaoks on Elon Musk. Tema Space X programm on saanud pidevalt suuri investeeringuid oma kosmosega seotud ettevõtte tarbeks ning hiljuti otsustas Elon Muski ettevõte võtta kasutusele bitcoini kui vastuvõetava investeeringu. Välisfirmad ei pea panustama innovaatilise kosmosereisi pakkuja tegevusse vaid rahaliselt. Ka bitcoin kui veebivaluuta võimaldab toetada ameeriklase ettevõtmisi.

Loe lisaks:
Kas ja kuidas on võimalik ennustada valuutaturgu?

Kui te kaalute laenu võtmist teises valuutas, võib valuutakalkulaatorile lisaks olla laenukalkulaator heaks abimeheks. Valuutakalkulaatoriga saab teisendada soovitud laenusumma oma koduvaluutasse ja mõista, kuidas valuutakursside kõikumine võib mõjutada laenu kogukulu ja kuised tagasimaksed. Laenukalkulaator on digitaalne tööriist, mis võimaldab potentsiaalsetel laenuvõtjatel hinnata oma potentsiaalseid laenukulusid enne finantsotsuse langetamist. See on kasulik vahend, mis aitab mõista, kui palju laen teile tegelikult maksma läheb, arvestades intressimäärasid, tagasimakseperioode ja muid võimalikke tasusid.

Tavaliselt saab laenukalkulaatorit kasutada otse finantsasutuste veebilehtedel. Sisestades soovitud laenusumma, intressimäära ja laenuperioodi, kuvab kalkulaator automaatselt kuukohustuse suuruse, kogukulu ja muid olulisi näitajaid. See teeb laenupakkumiste võrdlemise palju lihtsamaks ja aitab laenuvõtjal teha teadliku valiku. Enne laenu võtmist on soovitatav kasutada laenukalkulaatorit mitmete erinevate stsenaariumide jaoks, et näha, kuidas erinevad tingimused mõjutavad tagasimakseid ja kogukulusid. Nii saate olla kindel, et teete rahaliselt vastutustundliku otsuse.

Loe ka veel:
Jalgpall ja  meelelahuts